“Повільні” наркотики набувають дедалі більшої популярності в США, ситуація дійсно стає критичною. Але на думку вчених фентаніл далеко не найстрашніша речовина. У гонитві за прибутком драгдилери створюють дедалі витонченіші вуличні наркотики. І назва цій групі опіоїдів – нітазен. Відомо, що ця група сильніша за морфій у 1000 разів, а це в 10 разів більше, ніж фентаніл.
Вони були розроблені як знеболювальне в 1950-х роках, але їх так і не схвалили для медичного застосування, тому були благополучно забуті. Але нещодавно, авторка цього дослідження, Александра Амадуччі, виявила цю групу наркотиків у учасників. Після цього, вона підняла тревогу через негативні тенденції, і тепер розглянемо їх детальніше, повне дослідження за посиланням.
Про дослідження
У дослідженні взяли участь 2298 пацієнтів, з яких 717 відповідали критеріям включення, у 537 були повні дані лабораторних аналізів, при цьому 11 осіб (2%) мали позитивний результат тільки на фентаніл та 9 (1,7%) – позитивний результат на нітазен (до їхньої групи входить: брорфін, ізотонітазен, метонітазен). Але нам важливими є саме останні дві групи: ті, що вживають фентаніл і НСО (нові сильнодіючі опіоїди), їх ми і будемо порівнювати. Цікаво, що середній вік групи тих, хто вживає фентаніл, на 15 років нижчий (28,4 роки), виходить, що користувачам нітазену в середньому – 43 роки.
Які дози робили обом групам пацієнтів?
Описовий аналіз як первинних, так і вторинних наслідків продемонстровано в нижній таблиці для двох видів наркотиків: НСО і група, що приймала фентаніл. Шестеро з групи нітазен отримали 2 або більше доз налоксону (66,6%) порівняно з групою, що приймала фентаніл (36,4% отримали 2 або більше доз налоксону).
Звідси група нових сильнодіючих опіоїдів отримала статистично більшу кількість доз налоксону в стаціонарі порівняно зі споживачами, які приймали фентаніл (середнє значення 1,33 [1,50] проти 0,36 [0,92]). Ця відмінність відповідає величині ефекту від помірної до великої (d Коена = 0,78).
Нарешті, загальна доза налоксону, включно з першою дозою, але за виключенням інфузії, становила 4,68 мг для групи, яка приймала фентаніл, і 4,13 мг для групи, яка приймала нітазенову групу наркотиків. Це говорить про те, що хоч і дози налоксону на одному рівні, але для нітазену важлива саме більша кількість прийомів (уколів) налоксону, аніж об’єму розчину.
Які висновки з цього дослідження?
Виходячи з такого невеликого дослідження, багато лікарів забили на сполох і повідали засобам масової інформації гнітючі новини про “опіоїдну кризу” в США:
– Більшість пацієнтів з НСО отримували 2 або більше доз налоксону, тоді як з передозуванням фентанілом отримували тільки одну дозу цього знеболювального.
– Усі перераховані вище дані свідчать про те, що нові сильнодіючі опіоїди можуть володіти вищою ефективністю, звідси і шанс передозуватися збільшується в рази.
– Деякі вчені побачили різницю між класами нітазенів. У цьому дослідженні саме метонітазен має найбільш важку клінічну токсичність. В обох пацієнтів, у яких виявили метонітазен, сталася зупинка серця, а в іншого настала смерть.
Я очень уважаю вашу работу. Не буду писать по Украински,так как многое забыл,но понимать все понимаю. Успехов вам. Слава Украине. Героям слава. Мы Переможемо.