Псилоцибін допоможе в лікуванні опіоїдної залежності

Дослідники з Імперського коледжу Лондона вивчатимуть потенціал псилоцибінової терапії у відновленні після вживання наркотиків у рамках новаторського дослідження.

 

 

Дослідження під керівництвом Імперського коледжу Лондона вивчатиме, чи є роль псилоцибіну в лікуванні опіоїдної залежності. Як повідомляється, вперше дослідження, що включає терапію за допомогою псилоцибіну для лікування наркозалежності, буде фінансово підтримано урядом Великої Британії.

Попри те, що Великобританія має один з найвищих показників вживання опіоїдів у світі, лікування залежності від опіоїдних наркотиків, таких як героїн і трамадол, особливо в Національній службі охорони здоров’я, обмежується замісною терапією, коли пацієнтам дають схожий, але «менш шкідливий» опіоїд, такий як метадон, і психотерапією, яка часто пропонується паралельно із замісною терапією. Ці методи виявилися неефективними, оскільки велика кількість людей рецидивують протягом року після завершення лікування.

«Ми знаємо, що до 90% людей повертаються до вживання опіоїдів протягом 12 місяців після завершення детоксикації, тому пошук нових ефективних методів лікування є вкрай важливим», – зазначив у прес-релізі доктор Девід Еррітзое, клінічний директор і заступник керівника Центру психоделічних досліджень Імперського коледжу Лондона. «Якщо це випробування буде успішним, воно дає надію на новий тип лікування, який може суттєво змінити життя цієї групи людей».

Щоб розширити спектр варіантів лікування людей, залежних від опіоїдів, дослідники зосередяться на психоделічній речовині псилоцибін, що міститься в грибах, таких як псилоцибе напівланцетовидна. За останнє десятиліття дослідження   за участю псилоцибіну дали багатообіцяючі результати, оскільки психоделік показав себе як новий метод лікування цілого ряду проблем фізичного та психічного здоров’я, таких як депресія, розлади харчової поведінки, хронічний біль, травми, проблеми у стосунках, артрит та залежність.

«Це випробування вивчатиме, чи можемо ми покращити одужання у групі людей, які отримують недостатньо послуг, а саме у людей з опіоїдною залежністю під час найбільш вразливої постдетоксикаційної фази. Клінічні дослідження, в тому числі в нашому Центрі психоделічних досліджень, показали велику перспективу такого типу лікування інших психічних розладів. Ми хочемо перевірити, чи працює він так само добре при розладах, пов’язаних з вживанням опіоїдів», – сказала доктор Луїза Патерсон з Центру досліджень психоделіків Імперського коледжу Лондона.

У дослідженні візьме участь когорта людей, які одужують від залежності від вуличних опіоїдів, таких як героїн, і тих, хто приймає замісні препарати, такі як метадон і бупренорфін, які отримують дози псилоцибіну і відвідують сеанси розмовної терапії протягом шести місяців після першої дози. Учасники також пройдуть МРТ-сканування, щоб дослідники могли краще зрозуміти, як поводиться мозок під впливом псилоцибіну.

Дослідження є одним з чотирьох проектів, спрямованих на зниження смертності від наркотиків, які фінансуються Національним інститутом досліджень у галузі охорони здоров’я та догляду в рамках програми «Цілі охорони здоров’я від наркоманії», очолюваної Управлінням з питань наук про життя.

Професор Енн Лінгфорд-Хьюз, голова програми Addiction Healthcare Goals та професор біології наркоманії в Імперському університеті, зазначила: «Нові підходи до лікування наркозалежності та зниження смертності від наркотиків, особливо від передозування, є нагальною потребою. Програма Addiction Healthcare Goals із задоволенням фінансує перспективні інновації, які об’єднали партнерські відносини між промисловістю, науковими колами та організаціями, що займаються лікуванням та доглядом за людьми, які страждають від наркотичної залежності».

Очікується, що набір учасників розпочнеться навесні 2025 року.

 

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *