Якщо у вас діагностовано СДУГ, то амфетамін діятиме на вас не так, як на людей, у яких немає цього діагнозу.
Здорові люди після вживання амфетаміну стають збудженими й активними. Людина ж зі СДУГ стає, навпаки, спокійною і зосередженою.
У деяких випадках амфетамін навіть заспокоює і допомагає їм заснути.
Існує міф, що якщо ви доросла людина зі СДУГ, то ви мали б у процесі дорослішання навчитися самостійно справлятися з симптомами і додаткова лікарська підтримка вам ні до чого.
Чи так це насправді?
Розглянемо основні симптоми СДУГ у дорослих:
- підвищена тривожність
- імпульсивність
- емоційні перепади настрою, забудькуватість тощо.
Непрямі симптоми СДУГ:
- пристрасть до алкоголю і наркотиків
- часта зміна місця роботи
- фінансові втрати
- часті ДТП
Дорослі зі СДУГ можуть зазнавати труднощів із концентрацією уваги, збереженням організованості, дотриманням вказівок, запам’ятовуванням інформації або виконанням роботи у встановлені терміни. Якщо з цими труднощами не впоратися належним чином, вони можуть викликати пов’язані з ними поведінкові, емоційні, соціальні та професійні проблеми.
На жаль, ще кілька років тому, такі профілактичні заходи, як психотерапія, КПТ (Когнітивно-поведінкова терапія), ДБТ (Діалектична поведінкова терапія) та інші, не були настільки популярними, унаслідок чого суспільство отримало дорослих людей, які, окрім СДУГ, упродовж життя обросли додатковими характерними психоемоційними та тривожними розладами, які, власне, й привели більшість із них до вживання.
Коли порушення з боку когнітивних функцій не може бути подолано лише за допомогою цих психотерапевтичних методів, медикаментозна терапія просто необхідна.
Відомо, що на сьогодні у світі існує кілька препаратів, які допомагають у разі синдромів СДУГ.
В Україні дозволені тільки деякі з них. Найвідомішим є розроблений для лікування СДУГ – препарат Атомоксин [атомоксетин гідрохлорид] він же Страттера/Когнітерра.
Основний механізм його дії пов’язаний із блокадою зворотного захоплення норадреналіну, що супроводжується посиленням синаптичної передачі за участю норадреналіну в різних структурах мозку.
В інших країнах широко використовують медикаментозну терапію з використанням стимуляторів, таких як метилфенідат [ Риталін ].
Concerta ( метилфенидат )
або декстроамфетамін (препаратами швидкої та пролонгованої дії), Аддералл, Пемолін тощо.
Чому риталін та інші похідні від амфетаміну заборонені у нас, гадаю, пояснювати не потрібно.
Напевно у вас виникне запитання, як за таких симптомів можна виписувати ліки, що стимулюють центральну нервову систему?
А ось тут то і криється найцікавіше, на людей зі СДУГ ці препарати мають навпаки, заспокійливий ефект.