Драгчекінг Test4Pay: австралійський досвід

Чи можливо створити ідеальну систему для перевірки ПАР і зниження шкоди? Як мінімум, варто спробувати. Так, ресурс Dread представляє нову реінкарнацію –  Test4Pay. Розповідаємо, кому платять за тести і для чого це потрібно.

 

 

Придбати грам речовини, відправити 10 мг на тест і отримати грошову винагороду (~$40-80) – це не нова спроба скамерів вкрасти ваші кошти, а цілком реальна ініціатива з перевірки ПАР, що проводиться закордонним форумом Dread – Test4Pay. Найкраща оцінка якості цього нововведення – реальна наукова робота, написана на основі отриманих матеріалів.

Що це за система така? Test4Pay (Т4Р – скор.) є дітищем модератора SteveIrwin і являє собою проєкт зі зниження шкоди, діяльність якого полягає в незалежній перевірці речовин/дилерів із залученням спеціалістів і профільних організацій. Ключова відмінність – фінансування за допомогою пожертвувань і оплата споживачеві самого процесу тестування.

Найбільшого розвитку ініціатива набула в Австралії (де й розпочався сам проєкт), потім хвилю  підхопили у США, Канаді та деяких країнах ЄС. Так, у рамках Test4Pay пропонувалася грошова винагорода, де сума ранжувалася залежно від місця  перевірки зразків: “найціннішими” виявилися DrugsData (США, найбільша світова програма тестування) і GetYourDrugsTested (Канада).

Форум Dread: Перший пост Test4Pay

 

Форум Dread. Куди відправляти ПАР

Успішна перевірка в зазначених організаціях могла принести людині до $80 за одне тестування. Ба більше, невеликі компенсації ($5-15) також отримували учасники за реагенти і тест-смужки для визначення фентанілу. Виплати очікувано принесли свої плоди: у перші місяці проєкт здобув всебічне визнання і підтримку, а місцеві дилери/сервіси активно вкладали свої кошти у рамках донату.

донати дилерів

Примітна наукова робота з Австралії, де аналізувалися   повідомлення на Dread (гілка P4T) з метою виявлення фальсифікації ПАР. Як нерідко буває, результати виявилися своєрідні: зі 103 зразків лише 65% містили заявлене. З цікавого – тільки 21% кокаїну не містив домішок, 2C-B і кетамін узагалі виявилися іншими сполуками, а героїн, навпаки, продавали без добавок (на кшталт фентанілу). Але важливіше інше – сам факт посилання на аматорську ініціативу і використання її в роботі.

Тим часом у жовтні з’явилися  чутки про арешт SteveIrwin, що вкупі з тривалим офлайном  самого форуму знизило активність T4P. З огляду на ймовірне перебування модератора за ґратами, ентузіасти взяли ініціативу  у свої руки. Нинішня поліпшена версія тепер передбачає: випадковий відбір учасників (придбав речовину – отримав розсилку із запрошенням), надсилання зразка до служби тестування і регуляцію процесів за допомогою унікальних репозиторіїв.

Основні репозиторії (core-repositories), за твердженням автора, будуть розроблені з використанням відкритого API (загальнодоступне ПЗ), а всі матеріали – перевірятися колективно. Користувач отримує унікальний ідентифікатор і очікує результатів, тоді як адміністратори оцінюють правдивість заявки, стягуючи 5-10% комісії з виплати для обслуговування проєкту. Низка дилерів уже висловили  свою згоду, а сам анонс заплановано на найближчий час, але, з урахуванням специфіки форуму, навряд чи варто очікувати звісток цього року.

Зрозуміло, запитань до ініціативи безліч: починаючи від критики випадкового відбору тестерів, закінчуючи технічною складовою (наприклад, наскільки закритою виявиться система?). Але варто враховувати, що Test4Pay за неповний рік активної діяльності поширився світом, що для “волонтерського” проєкту – неймовірний рівень. Як зазначають автори, єдині переможені – це недобросовісні дилери. Наперекір на  негативну репутацію даркнету загалом, такі проєкти слугують чудовою ілюстрацією того, що тіньовий простір здатний служити і на благо суспільства.

1 коммент. к теме “Драгчекінг Test4Pay: австралійський досвід

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *