Рекреаційне і сексуалізоване вживання наркотиків чоловіками, які мають секс із чоловіками (ЧСЧ), може підвищувати ризики виникнення проблем зі здоров’ям. Мета цього дослідження полягала в кращому розумінні вживання наркотиків і методів зменшення шкоди серед шведських чоловіків, які мають секс із чоловіками, що здійснюють поїздки до Берліна, щоб поліпшити здоров’я цієї групи населення й обґрунтувати стратегії в галузі громадської охорони здоров’я.
Методи: Якісне дослідження, засноване на напівструктурованих інтерв’ю з 15 шведськими чоловіками у віці 23-44 років, які мають досвід вживання наркотиків, що були набрані шляхом мережевої вибірки. Інтерв’ю проводилися в Стокгольмі та Берліні й аналізувалися за допомогою контент-аналізу. Посібник із проведення інтерв’ю містив запитання про вживання наркотиків, контекст, здоров’я та безпеку.
Результати: Учасники вживали наркотики в обох ситуаціях і в різних контекстах. Учасники вважали себе здатними знайти баланс між задоволенням, безпекою та ризиком з метою максимізації позитивних ефектів і мінімізації негативних. Різні ризики, пов’язані із вживанням наркотиків, були їм відомі. Учасники покладалися на знання, стратегії зниження шкоди і самостійно встановлені правила вживання, щоб залишатися в безпеці і зберігати здоров’я в широкому сенсі, як у короткостроковій (тобто під час кожної сесії вживання), так і в довгостроковій перспективі. Вибір наркотику, частота вживання, багаторазове вживання, ризик передозування, ризик інфікування ВІЛ, мета і контекст вживання, як часто вони це роблять тощо. – усе це було частиною загальної стратегії. Знання про ці методи поширювалися у спільноті та через Інтернет, а не консультантами чи іншими медичними працівниками. Однак ці знання не завжди ідеально втілювалися на практиці, і деякі учасники стикалися з передозуванням і проблемним вживанням.
Висновки: Результати цього дослідження вказують на необхідність ширшого впровадження в цій групі населення методів зменшення шкоди, спрямованих на запобігання ризику проблемного вживання або переходу на ін’єкційне вживання наркотиків. Існуючі традиційні послуги потребують адаптації, щоб стати більш доступними та прийнятними для підгруп споживачів наркотиків, включно з низькопороговими послугами, які надають інформацію, що ґрунтується на фактах і не викликає осуду. Це потребуватиме фінансування альтернативних послуг, таких як клініки з лікування ІПСШ/ВІЛ, а також ширшого впровадження стратегій профілактики медичними працівниками, зокрема, доконтактної профілактики ВІЛ (ДКП).