Звернення учасників Маршу Свободи – 2008

Ми, учасники Маршу Свободи, ставимо перед собою, Українською державою та її Урядом, наступні вимоги:

1. Влаштувати парламентські слухання щодо державної політики у галузі обігу алкоголю, тютюну та інших наркотиків, необхідних для повноцінного аналізу ситуації, що склалася в Україні навколо епідемії наркоманії та ВІЛ/СНІД, та вироблення змін до законів та підзаконних актів у сфері державної наркополітики. Учасники Маршу Свободи переконані – надмірний кримінальний тиск на споживачів наркотиків не дозволяє проводити масштабні програми лікування та реабілітації залежних від вживання різних психоактивних речовин, включаючи алкоголь. Подібна ідеологічна «доктрина» не обґрунтована ні з точки зору науки, ні з точки зору безпеки громадського здоров’я. Десятки тисяч молодих людей з вини держави стають полоненними кримінального світу.

2. Зупинити нарко-корупцію в МВС та інших силових структурах. Спрямувати основні зусилля правоохоронних органів на боротьбу з наркобізнесом. Скасувати частину 1 статті 309 або переформулювати її таким чином, аби виключити можливість кримінального переслідування за зберігання невеликих розмірів для особистого ужитку. Неприпустимою є ситуація, коли 80 % кримінальних справ, пов’язаних з наркотиками, порушуються за ст. 309 ч.1, яка фактично визнає кримінальне покарання за індивідуальне споживання психоактивних речовин. Особливо це стосується осіб, які не вживають ін’єкційних наркотиків, а, отже, не створюють значних проблем для громадського порядку та здоров’я.

3. Амністувати засуджених за ст. 309 ч.1, за якою більше 20 тисяч українців перебуває в місцях позбавлення волі за зберігання наркотиків. В той час як наркоділків за грати потрапляє в 4 рази менше. Амністія споживачів нелегальних наркотиків дозволить звільнити в`язниці для організаторів наркобізнесу та наркорекетирів у погонах.

4. Заборонити рекламу тютюнових та алкогольних виробів. Стимулювання населення до вживання алкоголю, тютюну та інших легальних наркотиків завдає значного удару по стану здоров ‘я населення.

5. Провести фахові дослідження ризиків, пов’язані із вживанням психоактивних речовин. Вчені світу визнають: алкоголь та тютюн є значно шкідливішим наркотиком, ніж, наприклад, марихуана, яку віднесено до списку наркотичних речовин, заборонених до обігу. Легальний тютюн, за статистикою ООН, забирає в 20 разів більше життів, ніж нелегальні наркотики. Об’єктивна інформація у ЗМІ дозволить громадянам приймати більш вмотивовані рішення щодо вживання тих чи інших речовин.

6. Запровадити посаду уповноваженого з прав людини для столиці та інших обласних центрів. Масштаби порушень прав людини в Україні сьогодні потребують систематичного захисту на всіх рівнях, омбудсмени мають стати ближче до громади.

 

http://legalize.in.ua

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *